2 Yorum 2 Yorum  | 03 Ağustos, 2006

Sevgili Ayla'nın tatildeyken bize iletmediği en önemli maillardan bir tanesine Bildirgeç'de rastladım. Üyelerimizden Teknoseyir blogunun sahibi Hasan Karaboğa aşağıda okuyacağınız bir kampanya başlatmış.

Wikipedia'nın Türkçe bölümü vikipedinin hak ettiğinin çok altında bir tanınırlığa sahip olduğunu görüyorum.
İngilizce kısmında 1.200.000 üzerinde makale varken, Türkçe kısmında 27-28 bin makale var.

Türkçe vikipediyi tanıtmak için bir öneride bulundum yazıda, ve takip ettiğim blogların sahiplerine e-posta gönderiyorum, kendi bloglarında vikipedi ile alakalı bir yazı yazmalarını ve/veya vikipedi.org'a bir link vermelerini öneriyorum, bir çeşit kampanya işte :)
Kesinlikle bu kadar az olmayan kampanya ile detaylı bilgiyi teknoseyir'de okuyabilirsiniz. Sıcağı sıcağına ilettiğim bu haberle ilgili Blog Kardeşliği'nin link vermek ve diğer üyelere bu kampanyayı haberdar etmekten başka ne yapabiliriz diye düşünmek için bu maili bize geç ulaştıran Ayla hanıma üç gün süre tanıyoruz.

Teşekkürler Hasan, Türkçe içeriğin gelişmesine katkıda bulunduğun için.

2 Yorum:

Anonymous Hasan dedi ki...

Desteğiniz için çok teşekkürler Blog Kardeşliği, ve gelecek desteğiniz için şimdiden çok teşekkürler Blog Kardeşleri! :D

Perşembe, 03 Ağustos, 2006

 
Anonymous Hasan dedi ki...

Bu arada destek olmak isteyen blog kardeşleri yazıda da belirtilen bildirgeçteki yazıya yorum ekleyerek destek olduklarını ve blog adreslerini belirtebilirler, ne güzel olur. :D

Perşembe, 03 Ağustos, 2006

 

Yorum Yaz